Купівля автохолодильника здається марною, поки не виїдеш на пікнік у спекотний літній вихідний. Проблема збереження продуктів, які можуть зіпсуватися буквально за кілька годин, наводить на думку, що невеликий портативний холодильничок - цілком корисна і потрібна річ.
Які бувають автохолодильники
Насамперед холодильники поділяють за принципом роботи: компресорні, термоелектричні, абсорбційні та звичайні термоізоляційні сумки або бокси. В окремий тип виділяють автомобільні морозильні камери.
Компресорні
Їхній принцип роботи аналогічний звичним побутовим холодильникам. Компресор прокачує системою холодоагент, який закипає від перепаду тиску й охолоджує робочу камеру. У них безліч переваг: швидке охолодження, мала витрата електроенергії, тривалий період утримування температури, але водночас досить висока ціна і чутливість до нахилів і вібрації.
Абсорбційні
Тип портативних холодильників, що працюють за принципом абсорбції (розчинення) аміаку у воді і подальшого його випаровування з пониженням температури. Щоб аміак розчинився, воду треба нагріти, для цього використовується електрика або газовий пальник. Такі холодильники також називають газовими або електрогазовими, залежно від можливих джерел живлення.
Абсорбційні холодильники чудово охолоджують продукти, витрачають мало енергії, дуже тихі, можуть використовуватися на відпочинку в наметах, на дачі тощо. Такі холодильники рідко виходять із ладу, оскільки в них немає рухомих частин, і основна їхня проблема - розгерметизація. За ціною холодильники такого типу трохи дешевші, ніж компресорні, і так само чутливі до вібрації та струшування.
Термоелектричні
Принцип роботи полягає у властивості напівпровідників відводити тепло під час проходження через них електричного струму. Тепло відводиться від алюмінієвої внутрішньої стінки холодильної камери через напівпровідникові пластини назовні, де розсіюється вентилятором. За таким самим принципом холодильник може працювати і на нагрів.
У цих холодильників досить низький ККД, вони дуже повільно охолоджуються. Перед використанням їх треба вмикати заздалегідь, за кілька годин, а продукти закладати вже холодними, тоді холодильник підтримуватиме низьку температуру. Зате такий холодильник порівняно недорого коштує і не боїться струшування та перевертання.
Ізотермічні
Це звичні нам сумки-холодильники, завдання яких - якомога довше зберігати температуру продуктів. Бокс або сумка з хорошою теплоізоляцією й акумуляторами холоду може підтримувати низьку температуру до 12 годин, чого цілком достатньо для виїзду на пікнік або перевезення заморожених продуктів.